اخبارسئو

آپدیت مایکروسافت بینگ با ChatGPT

مجله تودی : مایکروسافت ظاهراً قصد دارد موتور جستجوی Bing خود را به‌روزرسانی کند تا هوش مصنوعی را از OpenAI ChatGPT، به آن امکان می دهد به جای ارائه لیستی از پیوندها، به سوالات جستجو با جملات کامل پاسخ دهد.

انتظار می‌رود ویژگی جدید تا پایان ماه مارس راه‌اندازی شود و قصد دارد به مایکروسافت برتری رقابتی نسبت به Google، رقیب اصلی جستجوی خود بدهد.

مایکروسافت همچنین در سال 2019 به دنبال بازگشت سرمایه 1 میلیارد دلاری خود در OpenAI خواهد بود.

در حال حاضر مشخص نیست که Bing چگونه نرم افزار OpenAI را ادغام خواهد کرد.

در اینجا همه چیزهایی است که ما در مورد مشارکت بین Microsoft و OpenAI می دانیم و اینکه چگونه نرم افزار می تواند تجربه جستجوی Bing را به طور بالقوه بهبود بخشد.

مشارکت مایکروسافت و OpenAI

همکاری بین مایکروسافت و OpenAI توجه زیادی را در جامعه فناوری به خود جلب کرده است، عمدتاً پس از انتشار اخباری در اکتبر 2022 مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال مذاکره برای انجام دومین سرمایه گذاری ده ها میلیارد دلاری در تجارت هوش مصنوعی است.

سرمایه گذاری اولیه مایکروسافت در OpenAI در سال 2019 شامل توافقی برای ادغام برخی از عناصر GPT در Bing بود.

از آن زمان، مایکروسافت و OpenAI بر روی راه‌هایی برای ادغام GPT در Bing برای بهبود تجربه کاربر با یکدیگر همکاری می‌کنند، اگرچه مشخص نیست که آیا نسخه فعلی GPT به این سرویس کمک می‌کند یا خیر.

OpenAI GPT-3 را در سال 2021 منتشر کرد و از نسخه به روز شده GPT-3.5 در ابزار ChatGPT استفاده کرد. این شرکت گفته است که یک نسخه پیشرفته تر، GPT-4، در حال توسعه است، اما تاریخ انتشار آن را مشخص نکرده است.

چگونه مایکروسافت در حال حاضر از فناوری OpenAI استفاده می کند

مایکروسافت در حال حاضر از خدمات ابری OpenAI در ابزارهایی استفاده می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد متن، کد و تصاویر را با استفاده از دستورالعمل‌های ساده ایجاد کنند و مدل‌های یادگیری ماشینی را با استفاده از داده‌های اینترنتی آموزش دهند.

برخی از برنامه‌های مشتریان سازمانی مایکروسافت با فناوری‌های OpenAI ادغام شده‌اند. این شرکت همچنین GPT-3 و Dall-E 2 را به عنوان بخشی از کسب و کار اجاره سرور Azure و قدرت محاسباتی خود در اختیار مشتریان سازمانی قرار می دهد.

در ژوئن 2022، مایکروسافت از Copilot، یک سرویس اشتراکی که از ابزارهای OpenAI برای کمک به مهندسان نرم افزار در تولید خودکار کد استفاده می کند، رونمایی کرد.

به نظر می‌رسد مرحله بعدی همکاری بین OpenAI و مایکروسافت ادغام با Bing است که نگرانی‌های متعددی را ایجاد می‌کند زیرا این مدل‌ها گاهی اوقات می‌توانند توهین‌آمیز یا نادرست باشند.

با تمام پیشرفت‌های هوش مصنوعی خود، حتی گوگل نیز در معرفی یک ربات چت مانند ChatGPT مردد بوده است. چه چیزی باعث می‌شود مایکروسافت اینقدر مطمئن باشد که می‌تواند ChatGPT را بدون به خطر انداختن اعتماد و شهرت مصرف‌کننده در جستجوی Bing ادغام کند؟

مایکروسافت نشان نداده است که چگونه می‌تواند اشتباهات احتمالی را کاهش دهد یا مشکلات مربوط به محتوای اعتراض‌آمیز مانند موارد مربوط به ربات چت Tay در سال 2016 را متوقف کند.

سخنگوی مایکروسافت بلافاصله به درخواست نظر درباره این مقاله پاسخ ندادند.

شایان ذکر است که OpenAI قصد دارد در آینده برای ChatGPT هزینه کند، مانند هزینه هایی که از برنامه نویسانی که از GPT برای ایجاد ربات های تولید متن استفاده می کنند، دریافت می کند. این بدان معناست که Bing ممکن است به یکی از تنها نقاط دسترسی رایگان به GPT تبدیل شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا