انگیزشیکسب و کار

3 راه برای تبدیل شدن به یک رهبر بزرگ از نگاه ریچارد برانسون

در اینجا چند روش برای تنظیم خود برای موفقیت وجود دارد.

ریچارد برانسون در اجلاس 30 چهره برتر زیر 30 سال Forbes در اکتبر 2016 ظاهر شد تا به سوالاتی در رابطه با راه‌های تبدیل شدن به یک رهبر کارآفرین پاسخ بدهد؛ مجری این برنامه برای افزایش جذابیت این اجلاس از سه کارآفرین جوان دعوت کرد تا در این برنامه حاظر شوند.

برای افزایش جذابیت در این اجلاس ریچارد برانسون چشم‌هایش بسته شد و از کارآفرینان خواست در سکوت کامل تنها با نمایش پلاک بله یا خیر به سوالات جواب دهند یکی از سوالات شگفت انگیز این اجلاس این بود که:کارآفرین متولد می‌شود، ساخته نمی‌شود. تمامی کارآفرینان به این سوال جواب مثبت دادند که با مخالفت برانسون مواجه شدند.

او از تجربیات خود در زمانی که تازه کار خود را شروع کرده بود گفت و اعتراف کرد که گاهی حتی قدم بعدی خود را هم نمی‌دانست بلکه تنها می‌دانست باید چیز دیگری را امتحان کند، نتیجه را ارزیابی کند و سپس راه دیگری را امتحان کند.

رهبری یک مهارت اکتسابی است

شاید بسیار جذاب و همه پسند باشد اگر بگوییم رهبری کارآفرینی، در رگ و خون ماست و منحصر به فرد است اما حقیقت این است که رهبری مهارتی است که با گذشت زمان در افراد توسعه می‌یابد. نقش یک رهبر، به طور مدام در حال تکامل است؛ حتی ابزارهای یک رهبر که در گذشته استفاده می‌کرد نیز با گذر زمان دست‌خوش تغییرات بزرگ و کوچکی شده است.

از هر فردی که در دنیای کسب و کار فعالیت می‌کند بپرسید، احتمالا به شما می‌گوید ریچارد برانسون یک رهبر فوق العاده است و این موضوع کاملا صحیح است. او همچنین یک رهبر خاص و غیر عادی هم است؛ آنچه برای او نتیجه داده شاید برای شما نتیجه‌ای عکس بدهد. نکته مهم اینجاست که با تناسب زمان و دوره‌ی خود یاد بگیرید و ویژگی‌های رهبریتان را توسعه دهید.

در ادامه با راه‌هایی در مسیر تبدیل شدن به یک رهبر بزرگ بیشتر آشنا می‌شوید با مجله تودی همراه باشید.

  • یک تیم متنوع بسازید

اگر اطراف خود افرادی را دارید که دقیقاً همان چیزی را می‌گویند که شما به آن فکر می‌کنید، در حال روبرو شدن با یک مشکلی بزرگ هستید.شما به جای تیمی یکسان و همسو باید به دنبال تیمی باشید که نظارتی متفاوت دارند تا بتوانند با نقطه نظراتی متفاوت محصول و یا شرکت شما را از جهاتی متفاوت بررسی کنند، این افراد باید کسانی باشند بدون هیچ ترس و اضطرابی پرسش‌های دشوار مطرح می‌کنند و در مورد بهترین ارائه، رحمی ندارند. داشتن تیمی متنوع نه تنها به رشد شرکت کمک می‌کند بلکه مسیر تکامل شما به عنوان رهبر را دگرگون می‌کنند.

  • شریک خوبی انتخاب کنید

برخی از افراد برای پیدا کردن شریک زندگی خود، وسواس زیادی به خرج می‌دهند؛ اما پروسه‌ی انتخاب شریک تجاری آن‌ها به این شکل نیست. این مسئله می‌تواند بسیار مهم باشد. کسب و کار نیز مانند ازدواج به تلاش و همراهی دو طرف نیاز است. این نکته را در نظر بگیرید اگر شریک تجاری شما فردی باهوش و موفق است بدان معنا نیست که سبک رهبری او با شما سازگار است بهتر است در هنگام عقد قرارداد شریک آینده خود را خوب بشناسید.

به نظر من بهترین راه برای شناخت شریک کاری خود، همکاری با اوست. بسته به کسب و کاری که دارید می‌توانید با ارائه‌ی یک پروژه به صورت مشارکت همکاری کنید تا از عملکرد و رفتار کاری او آگاه شوید همچنین نقاط ضعف و قوت یکدیگر را به طور کامل پی ببرید.

انتخاب شریکی نامناسب به طور کامل می‌تواند رهبری شما را تحت تاثیر قرار دهد پس بهتر است عاقلانه  انتخاب کنید.

  • به شبکه‌های اجتماعی مسلط شوید

شبکه‌های اجتماعی از همیشه بزرگ‌تر شده‌اند و کسب و کار‌های زیادی در این شبکه‌ها در حال قدرت گرفتن‌اند بنابراین بازاریابی و جذب مشتری از طریق این شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بر رهبری شما تاثیر زیادی داشته باشد.

این سه وجه رهبری که در اینجا گفته شد در واقع مواردی کاربردی است اما باید بدانید که هیچ کسی نیست که بتواند به شما بگوید چگونه یک رهبر خوب باشد، این به شما بستگی دارد.شما هرگز نباید خود را محدود کنید تلاش کنید زیرا شما می‌توانید خودتان را به رهبری تبدیل کنید که ترجیح می‌دهید از آن پیروی کنید.

تودی مفتخر است به ارائه خدمات جدید به کسب و کارها از جمله سئو وردپرس، پشتیبانی وردپرس و طراحی سایت وردپرس و هم چنین تولید محتوای متنی برای مشاهده تعرفه این خدمات بر روی نام هر کدام کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا