سئو

12 نکته برای افزایش سرعت سایت وردپرس

مجله تودی : بارها و بارها گفته ایم: یک وب سایت سریع برای سئو ضروری است. در دریایی از نتایج مشابه خوب (یا نه چندان خوب)، گوگل صفحاتیرا ترجیح می دهد که سریعتر باشند و می توانند تجربه کاربری خوبی را به کاربران ارائه دهند. اگر هدف شما دستیابی به رتبه های بالاتر و هدایت ترافیک ارگانیک از گوگل است، باید سرعت وب سایت وردپرس خود را افزایش دهید. در این پست، نکاتی را مورد بحث قرار می‌دهیم که به شما کمک می‌کند عملکرد وب‌سایت خود را بهبود بخشید تا آن نقطه را در نتایج جستجو به دست آورید!

وب سایت های سریع عملکرد بهتری در Google دارند

وب‌سایت‌های سریع معمولاً به دلیل یک دلیل خوب از وب‌سایت‌های کند پیشی می‌گیرند – تجربه کاربری خوب، و این با مأموریت Google همسو است. گوگل می خواهد بهترین نتایج و بهترین تجربه را برای کاربران خود ارائه دهد. از این رو، آنها می خواهند صفحات وب را به کاربران نشان دهند که به سؤالات جستجوی آنها پاسخ می دهند و تجربه خوبی را ارائه می دهند. همچنین به همین دلیل است که تجربه صفحه اکنون یک عامل رتبه بندی در Google است.

وقتی آن را در زمینه قرار دهید کاملاً منطقی است. همه ما لحظاتی را داشته‌ایم که فقط روی یک پیوند کلیک می‌کنیم تا دکمه برگشت را بزنیم، زیرا زمان زیادی طول می‌کشد تا صفحه بارگذاری شود. و وقتی صفحه‌ای مانند آن را ترک می‌کنیم (یا از صفحه‌ای خارج می‌شویم)، احتمال اینکه دوباره از وب‌سایت بازدید کنیم بسیار کمتر است زیرا می‌دانیم که صفحات بهتر و سریع‌تری برای مرور وجود دارد. بنابراین عملکرد وب‌سایت نه تنها بر تجربه کاربر تأثیر می‌گذارد، بلکه نحوه قضاوت بازدیدکنندگان از کیفیت کسب‌وکار شما را نیز تا حد زیادی شکل می‌دهد.

به همین دلیل است که افزایش سرعت وب سایت وردپرس شما از بسیاری جهات مفید است. یک سایت سریع باعث خوشحالی کاربران شما می شود، آنها در سایت شما مشارکت می کنند و بیشتر خرید می کنند. در نهایت، این شما را خوشحال می کند. جدای از آن، موتورهای جستجو را نیز خوشحال می‌کند زیرا خزیدن و فهرست‌بندی سایت شما برای آن‌ها آسان‌تر است، بنابراین منابع و انرژی لازم برای صرف این فرآیندها کاهش می‌یابد.

آیا لازم نیست برای SEO روی Core Web Vitals تمرکز کنم؟

بله، شما را می شنویم! درست است که Core Web Vitals بخش مهمی از فاکتور رتبه‌بندی تجربه صفحه است و عبور از Core Web Vital برای رتبه‌بندی بالاتر ضروری است. معیارهای موجود در Core Web Vitals مستقیماً سرعت صفحه شما را اندازه گیری می کند، بنابراین بهبود امتیازات Core Web Vital ممکن است منجر به رتبه های بالاتر، مشروط بر اینکه از قبل محتوای خوبی داشته باشید.

در حالی که معیارها در Core Web Vitals عملکرد یک صفحه را اندازه‌گیری می‌کنند، اما کل داستان را در مورد عملکرد وب‌سایت شما بیان نمی‌کنند. و Core Web Vitals فقط عملکرد را در سطح صفحه اندازه گیری می کند. بنابراین در سطح سایت، ممکن است صفحاتی داشته باشید که Core Web Vitals و صفحات کندتر را در ترکیب داشته باشند.

با ایجاد بهبودهای مختلف در عملکرد وب سایت خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان شما بدون توجه به صفحه ای که در آن قرار می گیرند، بیشترین بهره را از وب سایت شما خواهند برد. علاوه بر این، اتخاذ بهترین شیوه‌های بهینه‌سازی وب‌سایت نیز مستقیماً به Core Web Vitals شما کمک می‌کند و به کاهش زمان صرف شده برای بهینه‌سازی صفحات برای سرعت کمک می‌کند.

این پست در مورد دستورالعمل های کلی و بهترین روش هایی است که به شما کمک می کند سرعت وب سایت وردپرس خود را افزایش دهید. اما اگر به طور خاص به کسب امتیازات CWV بهتر اهمیت می دهید، 5 نکته برای بهبود Core Web Vitals را بررسی کنید. همچنین چند توصیه مشابه را در این پست خواهید یافت.

چگونه سرعت وب سایت وردپرس خود را افزایش دهیم

اکنون، وردپرس در نگاه اول یک پلت فرم ساده است، اما در زیر سرپوش بسیار پیچیده است. بخش‌های متحرک زیادی وجود دارد، با پایگاه‌های اطلاعاتی زیادی برای جمع‌آوری داده‌ها در مواقعی که باید صفحه‌ای را به کاربر نشان دهید. و هنگامی که تعداد زیادی صفحات، محتوای رسانه ای اضافه می کنید و تعداد زیادی افزونه و ابزارک نصب می کنید، ممکن است عملکرد سایت شما شروع به کاهش کند.

خوشبختانه، وردپرس بسیار متنوع است، بنابراین کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی عملکرد خود انجام دهید. بیایید برخی از نکاتی را که به شما در افزایش سرعت سایت کمک می کند، مرور کنیم.

1. یک ارائه دهنده میزبانی عالی و یک برنامه میزبانی خوب انتخاب کنید

بیایید از بالا شروع کنیم، داشتن یک ارائه دهنده هاست خوب برای اطمینان از عملکرد وب سایت شما بسیار مهم است. این به این دلیل است که تمام فایل‌ها و پایگاه داده‌های شما در سرور خود ذخیره می‌شوند، که وقتی کاربر صفحه‌ای را درخواست می‌کند، فراخوانی می‌شود.

ما راهنمای اختصاصی در مورد انتخاب میزبان مناسب داریم برای سایت وردپرس شما. اگر می‌خواهید جامع‌تر بخوانید، آن را بررسی کنید. اما ما در این بخش به چند نکته مهم اشاره خواهیم کرد.

یک میزبان خوب سرورهای سریع و پایداری خواهد داشت. Stable به این معنی است که آنها “آپ تایم” خوبی دارند، که اساساً به این معنی است که سرور آنها همیشه فعال است و اطمینان حاصل می کند که وب سایت شما همیشه در دسترس است. از سوی دیگر، یک سرور “سریع” به مشخصات کامپیوتر/ماشینی که وب سایت شما در آن زندگی می کند اشاره دارد.

ارائه دهندگان هاست خوب نیز مقیاس پذیری را برای مدیریت افزایش ترافیک ارائه می دهند. یک هاست خوب منابعی را در اختیار خواهد داشت که بتواند بار افزایش یافته را در خود جای دهد و اطمینان حاصل کند که وب سایت شما راه اندازی می شود.

در کنار آن، کیفیت پشتیبانی مشتری یکی دیگر از عوامل مهمی است که هنگام انتخاب میزبان باید در نظر گرفته شود. یک میزبان خوب باید پشتیبانی فنی ارائه دهد، که در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکلی در وب سایت خود می تواند بسیار ارزشمند باشد. یک تیم پشتیبانی آگاه نیز می‌تواند به شما در حل سریع مشکلات کمک کند، بنابراین می‌توانید طبق معمول به کار خود بازگردید.

موضوع دیگری که باید در نظر بگیرید موقعیت سرور نسبت به کاربران شما است. اگر سرور سریع است، اما دور از کاربران شما قرار دارد، ممکن است همچنان صفحات با بارگیری کند را تجربه کنند.

اگر در مورد هاستینگ به دنبال بهترین تناسب هستید، ما برخی از شرکت‌های میزبانی برتر برای کمک به شما.

2. PHP خود را به نسخه جدیدتر

به روز کنید

به‌روزرسانی PHP به نسخه جدید کار ساده‌ای است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. PHP یا Hypertext Preprocessor یک زبان برنامه نویسی منبع باز محبوب در سمت سرور است که به طور گسترده برای ایجاد وب سایت های پویا و تعاملی استفاده می شود. با استفاده از PHP، توسعه‌دهندگان وب می‌توانند وب‌سایت‌های قوی و غنی بسازند که می‌توانند به صورت پویا بر اساس تعاملات کاربر، اطلاعات پایگاه داده و موارد دیگر تغییر کنند

به‌روزرسانی PHP به جدیدترین نسخه، عملکرد وب‌سایت شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. دریافت خواهید کرد:

 • بهبود عملکرد، در نتیجه زمان پردازش سریعتر و کاهش استفاده از منابع.
 • مدیریت حافظه بهتر، که می تواند میزان حافظه مورد نیاز برای اجرای سایت وردپرس شما را کاهش دهد و در نتیجه زمان بارگذاری صفحه سریعتر شود.
 • پردازش سریع‌تر درخواست‌ها، زیرا نسخه‌های جدید PHP می‌توانند درخواست‌ها را سریع‌تر پردازش کنند که منجر به زمان بارگذاری سریع‌تر صفحه می‌شود.
 • برخی از نسخه‌های جدیدتر PHP همچنین قابلیت‌های کش بهبود یافته‌ای دارند که امکان بارگذاری سریع‌تر صفحه و کاهش استفاده از منابع سرور را فراهم می‌کند.

می‌توانید endoflife.date را بررسی کنید تا ببینید کدام نسخه PHP در حال توسعه است و کدام نسخه دیگر پشتیبانی نمی‌شود.

>

از آنجایی که این یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است، بسیاری از ارائه دهندگان هاست پشتیبانی PHP را به عنوان بخشی از بسته های میزبانی خود ارائه می دهند. اگر به دنبال به روز رسانی PHP خود هستید، با میزبان خود مشورت کنید تا ببینید آیا آنها می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

توجه به این نکته مهم است که به روز رسانی PHP می تواند باعث مشکلات سازگاری با افزونه ها و تم های وردپرس شما شود. مشکل سازگاری می‌تواند باعث خرابی وب‌سایت شود، بنابراین مهم است که قبل از به‌روزرسانی یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و پس از به‌روزرسانی وب‌سایت را آزمایش کنید تا مطمئن شوید همه چیز طبق انتظار کار می‌کند.

3. به روز رسانی نسخه وردپرس یک راه حل آسان است

توصیه هایی به قدمت زمان! اما کار می کند، بنابراین ما نمی توانیم بدون ذکر آن ادامه دهیم. فقط با به روز رسانی وب سایت وردپرس خود به نسخه جدیدتر می توانید سرعت خوبی را افزایش دهید. شما آخرین بهبودهای عملکرد و بسیاری از بهینه سازی های دیگر را دریافت می کنید. چه چیزی در آن مورد پسند نیست!

برای مثال،

WordPress 6.1 مجموعه ای از بهبودهای عملکرد را در زیر خود دارد، مانند عملکرد بهتر پایگاه داده و مدیریت بهتر تحویل رسانه. در بخش جلویی، این منجر به زمان بارگذاری سریع‌تر برای بازدیدکنندگان جدید و بازگشتی می‌شود.

علاوه بر این، به‌روزرسانی به نسخه جدید وردپرس به شما امکان می‌دهد نسخه جدیدتر PHP را اجرا کنید، که به شما بهبود عملکرد بیشتری می‌دهد.

برای احتیاط، یکی از توصیه‌های ما این است که قبل از به‌روزرسانی وب‌سایت زنده خود، یک به‌روزرسانی را در یک محیط مرحله‌بندی آزمایش کنید. ببینید آیا به‌روزرسانی باعث ایجاد مشکل می‌شود، بررسی کنید که آیا تداخل افزونه‌ها وجود دارد یا خیر، و مطمئن شوید که همه چیز همانطور که در نظر گرفته شده است کار می‌کند. می‌توانید انجمن WordPress.org یا توییتر را بررسی کنید تا ببینید آیا به‌روزرسانی برای دیگران مشکل ایجاد می‌کند یا خیر.

4. پیاده سازی یک راه حل حافظه پنهان

حافظه پنهان بخش مهمی از معادله عملکرد است. این یک راه حل ساده است که می تواند سرعت وب سایت وردپرس شما را افزایش دهد و صفحات شما را سریعتر بارگذاری کند، به خصوص برای بازدیدکنندگان بازگشتی.

Caching به فرآیند ذخیره داده‌هایی که اغلب در دسترس هستند در یک منطقه ذخیره‌سازی موقت اشاره دارد. به جای اینکه هر بار که داده درخواست می شود از سرور واکشی شود، می توان در صورت نیاز به سرعت از حافظه پنهان بازیابی کرد.

این به کاهش حجم داده‌هایی که باید بین سرور و مرورگر بازدیدکننده شما منتقل شود، کمک می‌کند و در نتیجه زمان بارگذاری صفحه سریع‌تر و عملکرد کلی وب‌سایت بهبود می‌یابد. بنابراین هر بار که یک بازدیدکننده به صفحه‌ای که اخیراً مشاهده کرده است دسترسی پیدا می‌کند، به جای درخواست همه عناصر مانند HTML و تصاویر از پایگاه‌های داده مختلف، صفحه از حافظه پنهان ارائه می‌شود.

می‌توانید برای انجام کار برای شما به افزونه‌های کش تکیه کنید. در بیشتر موارد، استفاده از آنها بسیار آسان است. هر چند هنگام نصب چند افزونه کش یا بهینه سازی مراقب باشید. آنها می توانند سر راه یکدیگر قرار بگیرند و سرعت سایت شما را کاهش دهند!

برخی از توصیه های ما برای ذخیره افزونه ها:

 • WP Rocket – بسیار قدرتمند و یکی از بهترین گزینه‌ها برای سریع‌تر کردن سایت شما. طراحی شده تا ساده باشد. گزینه رایگان وجود ندارد.
 • W3 Total Cache – بسیار قدرتمند و بسیار انعطاف پذیر. طراحی شده تا جامع باشد. صدها چک باکس و گزینه.
 • NitroPack – ذخیره‌سازی تمام صفحه با برخی تکنیک‌های بهینه‌سازی عملکرد واقعاً هوشمندانه و پیشرفته. هزاران زنگ و سوت چشمگیر، اگرچه مدل قیمت‌گذاری با بازدید از صفحه در مقیاس است.
 • WP-Optimize – یک راه حل میانه خوب، با حافظه پنهان اولیه تمام صفحه، و پایگاه داده + رسانه پیچیده ابزارهای بهینه سازی.
 • WP Super Cache – یک راه حل اساسی که ذخیره کامل صفحه را ارائه می دهد، اما راه حل دیگری ندارد /تکنیک های بهینه سازی پیشرفته.

این پیشنهادات افزونه از پست توصیه‌های برتر افزونه WordPress ما مشتق شده‌اند. منابع خوب زیادی برای کمک به شما در ایجاد یک وب سایت وردپرس بهتر در آن صفحه وجود دارد، پس آن را بررسی کنید!

5. از یک تم سبک

استفاده کنید

زمینه‌ای که استفاده می‌کنید تأثیر زیادی بر سرعت بارگیری صفحات شما برای کاربران دارد. اگرچه وردپرس طیف وسیعی از تم ها را برای بازی ارائه می دهد، اما همه تم ها به یک اندازه ایجاد نمی شوند.

برخی از تم ها بهتر از بقیه کدگذاری شده اند. تم هایی با کد ناکارآمد یا بهینه سازی ضعیف می توانند زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهند و در طول مسیر برای شما سردرد ایجاد کنند.

بعضی از تم ها بسیار نازک تر از بقیه هستند. ممکن است به سمت موضوعاتی با زنگ‌ها و سوت‌های زیاد کشیده شوید، اما مراقب باشید. تم هایی با تعداد زیادی تصاویر، اسکریپت ها و سایر دارایی ها می توانند اندازه صفحه را افزایش دهند و بارگذاری آن را کندتر کنند. گاهی اوقات، تنها چیزی که نیاز دارید سادگی است!

در بیشتر موارد، توصیه ما این است که یک تم سریع و ناب انتخاب کنید که به خوبی توسط جامعه بررسی شود. آنها بهترین گزینه شما در دریایی از انتخاب هستند. همیشه رتبه‌بندی‌ها و نظرات را بررسی کنید تا ببینید آیا انتخاب درستی دارید یا خیر. حتی اگر بعداً می‌توانید موضوع را تغییر دهید، بهتر است برای مدتی فقط به یک تم بچسبید. با این کار از مشکلاتی که ممکن است از تغییر طرح‌های زمینه به وجود بیاید، خلاص شوید.

به غیر از تم ها، بسیاری از مردم دوست دارند از صفحه ساز برای طراحی وب سایت استفاده کنند. این یک ابزار عالی برای مبتدیان و کاربران باتجربه وردپرس است. ما توصیه مشابه با موضوع داریم، یعنی انتخاب یک مورد محبوب و با بررسی خوب. برخی از صفحه سازها بسیار سبک تر و از نظر سرعت بهینه تر از سایرین هستند. برای مثال Elementor اخیراً کارهای زیادی را برای افزایش سرعت انجام داده است. سازنده آنها.

6. افزونه های استفاده نشده را غیرفعال و حذف کنید

WordPress به لطف افزونه‌ها و ابزارک‌هایش یک پلتفرم فوق‌العاده است که گسترش وب‌سایت را از طرق مختلف ممکن می‌سازد. اما نصب یک افزونه برای هر عملکرد کوچکی که می خواهید می تواند وسوسه انگیز باشد.

اگرچه افزونه‌ها می‌توانند زندگی شما را آسان‌تر کنند، استفاده بیش از حد از آنها برای عملکرد شما مضر است. از آنجایی که قابلیت‌های بیشتری برای بارگیری وجود دارد، بارگذاری صفحه شما را کندتر می‌کنند.

واقعاً نگاهی به مجموعه افزونه‌های خود بیندازید و ارزیابی کنید که به کدامیک نیاز دارید و کدام را ندارید. و به جای استفاده از یک افزونه برای هر عملکرد کوچک، از پلاگین‌های چندمنظوره‌تر استفاده کنید که می‌توانند چندین کار مورد نیاز شما را انجام دهند.

برای مواردی که به آنها نیاز ندارید، فراموش نکنید که آنها را غیرفعال و از سایت خود حذف کنید. این کدهای اضافی را که به وب سایت شما اضافه می کنند حذف می کند. این یک راه حل آسان است که ممکن است توسط برخی نادیده گرفته شود. علاوه بر این، افزونه‌های استفاده نشده می‌توانند با دیگر افزونه‌ها، تم‌ها و عملکرد اصلی وردپرس درگیری ایجاد کنند. با حذف آنها، خطر مشکلات سازگاری را کاهش می دهید، که می تواند ثبات و عملکرد سایت شما را بهبود بخشد.

7. تصاویر خود را بهینه کنید: راه حلی سریع برای افزایش سرعت صفحات شما

این را بارها گفته‌ایم، تصاویر سنگین برای سرعت صفحه شما مضر هستند. اگرچه دیدن تصاویر چشم نواز و با وضوح بالا لذت بخش است، اما صفحات شما را بسیار سنگین تر می کند. این بدان معنی است که چیزهای بیشتری برای پردازش و بارگذاری وجود دارد که در نتیجه زمان بارگذاری کندتر می شود. برای مثال، داشتن یک تصویر قهرمان بزرگ و بهینه‌نشده در بالای صفحه، قطعاً به امتیاز LCP پایین در Core Web Vitals منجر می‌شود.

شما در واقع به آن تصاویر با وضوح بالا نیاز ندارید. آنها فقط باید به اندازه کافی تیز باشند تا همه بتوانند به راحتی بفهمند چه چیزی در آنها وجود دارد. همچنین یک نقطه کاهش بازگشت وجود دارد که در آن وضوح بالاتر به کیفیت تصویر بهتر ترجمه نمی شود. نکته کلیدی این است که یک نقطه شیرین بین وضوح و کیفیت پیدا کنید.

قبل از آپلود تصاویر در وب سایت خود، مطمئن شوید که آنها را فشرده کنید تا حجم فایل کاهش یابد. اگر تصاویر زیادی را در وب‌سایت خود نمایش می‌دهید یا اگر یک وب‌سایت تجارت الکترونیک با تعداد زیادی تصاویر محصول را اجرا می‌کنید، این امر به ویژه مهم است.

ما فشرده کردن تصاویر JPEG و PNG یا Optimole برای فشرده سازی، بهینه سازی و مدیریت تصاویر خود. Squoosh.app ابزار عالی دیگری است که ما از آن برای فشرده‌سازی تصویر اجتماعی پست‌هایمان استفاده می‌کنیم، که وقتی پست‌های ما در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود نشان داده می‌شود.

می‌خواهید عمیقاً وارد بهینه‌سازی تصویر شوید؟ راهنمای سئوی تصویر جامع ما را بررسی کنید!

8. تحویل رسانه خود را بهینه کنید

روش ارائه محتوای رسانه ای به کاربران نهایی نیز می تواند بر سرعت صفحه شما تأثیر زیادی بگذارد. بسیار مهم است که نحوه ارائه محتوای رسانه ای وب سایت خود را بهینه کنید و بهینه سازی کنید.

بارگذاری تنبل تکنیک محبوبی است که بسیاری از وب سایت ها آن را اجرا می کنند. این به مرورگر کاربر شما می‌گوید که تصاویر را فقط در صورت نیاز بارگیری کند، نه اینکه وقتی صفحه بارگیری می‌شود، همه آنها را به یکباره بارگیری کند. خوشبختانه وردپرس این کار را به صورت بومی انجام می دهد، بنابراین شما می توانید از آن ویژگی به طور مستقیم استفاده کنید. علاوه بر این، وردپرس 6.1 همچنین بهبود تحویل رسانه خوبی دریافت کرد، که برای وب‌سایت‌هایی با موارد بسیار عالی است. تصاویر. اما حتی با وجود همه این ویژگی‌ها، بهترین کار این است که فقط در صورت لزوم تصاویر را اضافه کنید.

در مورد ویدیوها، آنها می توانند در هدایت ترافیک جستجو به وب سایت شما مفید باشند. اما ما قویاً به شما توصیه می کنیم که ویدیوها را مستقیماً روی سرور خود میزبانی نکنید. آنها سنگین هستند و می توانند مقدار زیادی از فضای ذخیره سازی سرور شما را اشغال کنند. ویدیوهای خود میزبانی شده همچنین باعث می شود صفحات کندتر بارگذاری شوند، که برای سئو آن چیزی نیست که شما می خواهید.

یک انتخاب بهتر این است که ویدیوها را در یک پلتفرم میزبانی ویدیو مانند یوتیوب یا Wistia میزبانی کنید و پیوندی را در صفحه خود جاسازی کنید. در کنار آن، مطمئن شوید که از فرآیندی برای نمایش یک تصویر پیش‌نمایش استفاده می‌کنید و فقط ویدیو را در تعامل بارگیری می‌کنید.

ما همچنین راه حلی برای بهینه سازی ویدیوها برای سئو داریم – افزونه SEO Yoast Video ما! این داده‌های ساختاریافته لازم را به ویدیوهای وب‌سایت شما اضافه می‌کند، بنابراین Google می‌تواند آن‌ها را در قطعه‌های غنی نشان دهد این افزونه همچنین ویدیوهای شما را شارژ می کند تا کارآمدتر بارگیری شوند. اگر ویدیوها بخش مهمی از وب سایت شما و استراتژی سئوی شما هستند، باید از Yoast Video SEO استفاده کنید!

9. از شبکه تحویل محتوا

استفاده کنید

شبکه های تحویل محتوا (CDN) در مورد افزایش سرعت وب سایت وردپرس شما را ناامید نمی کنند. اگر به کاربران خارج از کشور یا کسانی که دور از وب سرور اصلی شما زندگی می کنند، خدمات رسانی می کنید، بسیار مهم است.

CDN یک شبکه به هم پیوسته از سرورها است که با هم کار می کنند تا محتوا را به کاربران نهایی شما ارائه دهند. آنها از محتوای ثابت شما مانند تصاویر یا فایل های HTML کپی می کنند و آنها را در تمام سرورهای داخل شبکه توزیع می کنند. بنابراین به جای ارائه تصاویر یا فایل‌های HTML مستقیماً از سرورهای اصلی شما، آن فایل‌ها از کمد سرور برای کاربران شما ارسال می‌شوند.

no cdn vs cdn wikipedia - چگونه سرعت وب سایت
در سمت چپ: ترافیک سایت شما روی یک سرور قرار می گیرد. در سمت راست، یک CDN بازدیدکنندگان را به نزدیکترین سرور به مکان آنها می فرستد. تصویر: ویکی پدیا

همانطور که در راهنمای CDN ها توضیح می دهیم، همان اصول «تحقیق خودتان را انجام دهید» در اینجا اعمال می شود. ، هم. باید بهترین ترکیب عملکرد، ویژگی‌ها و قیمت را پیدا کنید.

ما طرفداران بسیار زیادی از Cloudflare در Yoast هستیم (که از آن برای تامین انرژی انواع اکوسیستم‌های خود استفاده می‌کنیم)، اما ممکن است برای شما مناسب نیست.

هنگامی که یک CDN را برای وردپرس انتخاب می‌کنید، ارزش آن را دارد که از یکپارچگی افزونه خوب آن اطمینان حاصل کنید، به طوری که حافظه پنهان صفحه و منابع به‌طور خودکار به‌روزرسانی یا پاکسازی می‌شوند که محتوای خود را می‌نویسید یا به‌روزرسانی می‌کنید (مانند افزونه وردپرس Cloudflare).

10. از اسکریپت های خارجی کمتری استفاده کنید و JavasScript

خود را بهینه کنید

یک نکته قبل از اینکه به ادامه مطلب برویم: این بخش در مقایسه با توصیه های دیگر در این پست کمی پیشرفته تر است. اگر در ساخت وب سایت تازه کار هستید یا تجربه توسعه ندارید، بهتر است هیچ جاوا اسکریپتی را دستکاری نکنید. در عوض، آن را ایمن بازی کنید و از یک توسعه دهنده باتجربه بخواهید که در ترفندها و بهینه سازی های جاوا اسکریپت به شما کمک کند.

با این اوصاف، جاوا اسکریپت زبان فوق‌العاده‌ای است و به ما اجازه می‌دهد تا کارهای زیادی را در وب‌سایت‌ها انجام دهیم. این وب سایت ها را برای کاربران نهایی پویاتر و لذت بخش تر می کند.

وقتی انیمیشن‌ها را در یک وب‌سایت می‌بینید، مانند زمانی که روی دکمه‌ای کلیک می‌کنید و چیزی ظاهر می‌شود، به احتمال زیاد به لطف جاوا اسکریپت است. برای صاحبان وب‌سایت، این امکان را به آنها می‌دهد تا ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics یا Hotjar را اضافه کنند و کارهای جالبی مانند تست A/B یا شخصی‌سازی انجام دهند.

اما استفاده بیش از حد از جاوا اسکریپت و اسکریپت های خارجی باعث می شود صفحه بسیار کندتر بارگذاری شود. بارگیری اسکریپت های خارجی می تواند عملکرد وب سایت شما را کاهش دهد، زیرا مرورگر باید درخواست های اضافی برای بازیابی اسکریپت ها ارائه دهد. ما اغلب این را در صفحات وب با تبلیغات خارجی زیاد می بینیم که گاهی اوقات می تواند ناامید کننده باشد. با به حداقل رساندن تعداد اسکریپت‌های خارجی، می‌توانید مقدار داده‌هایی را که باید بارگذاری شوند کاهش دهید و زمان بارگذاری صفحه را بهبود ببخشید.

جاوا اسکریپت زیاد نیز می تواند بر بودجه خزیدن شما تأثیر بگذارد. این به این دلیل است که Google باید این فایل‌ها را در حین فهرست‌سازی رندر کند، که منابع را اشغال می‌کند. هرچه Google باید منابع بیشتری را برای پردازش آن فایل‌ها صرف کند، کمتر باید برگردند و صفحات دیگر را در سایت شما جستجو کنند.

راه های زیادی برای کاهش میزان استفاده از جاوا اسکریپت وجود دارد که تا حد زیادی به وب سایت شما و نوع اسکریپت ها بستگی دارد. با پیدا کردن آنچه در حال بارگیری است شروع کنید. سپس می‌توانید تصمیم بگیرید که آن را بارگیری نکنید، یا نحوه بارگیری آن را تغییر دهید تا با اجرای defer یا async loading بارگیری آن را موثرتر کنید.

از بارگیری موارد از دامنه‌های خارجی مانند فونت‌های Google یا منابع CDN خودداری کنید و در عوض نسخه‌های محلی را بارگیری کنید. همچنین از خود بپرسید که آیا می توانید با استفاده از روشی متفاوت از استفاده از یک اسکریپت، به همان نتیجه برسید. به عنوان مثال، می توانید به جای اسکریپت برای انیمیشن از CSS استفاده کنید.

11. حجم فایل ها را کاهش دهید

ما اشاره کردیم که می‌توانید تصاویر خود را برای کاهش حجم فایل فشرده کنید. شما می توانید همین کار را با فایل های HTML، CSS و جاوا اسکریپت خود نیز انجام دهید.

اگرچه تعداد بایت‌ها و کیلوبایت‌هایی که از روی این فایل‌ها حذف کرده‌اید زیاد به نظر نمی‌رسد، اما می‌توانند با هم جمع شوند. یکی از راه‌های کاهش حجم فایل، کاهش فاصله یا خطوط اضافی در کدتان است. همچنین می‌توانید چندین فایل را در یک فایل ترکیب کنید، آن را فشرده کنید و همچنان آن فایل را بدون شکستن سایت خود ارائه دهید.

دستکاری کدها هرگز ایده خوبی به نظر نمی رسد، به خصوص اگر توسعه دهنده نیستید. اما خوشبختانه ما افزونه هایی برای کمک به ما داریم. می توانید بررسی کنید:

 • خودکارسازی، که دارای برخی بهینه‌سازی‌های واقعاً هوشمندانه جاوا اسکریپت، CSS و HTML است.
 • WP Minify، که همچنین به شما امکان می دهد فایل های جاوا اسکریپت، CSS و HTML را ترکیب و فشرده کنید.< /li>

12. درخواست های HTTP را به سرور خود کاهش دهید

هر بار که کاربر برای بازدید از وب‌سایت شما روی پیوندی کلیک می‌کند، مرورگر او باید چندین درخواست HTTP را به سرور وب شما ارسال کند و فایل‌ها و داده‌های مختلفی را درخواست کند. سرور باید این درخواست‌ها را پردازش کند و همه فایل‌های لازم را ارسال کند تا مرورگر بتواند آنها را ارائه کند و صفحه را به کاربر نشان دهد.

کاهش تعداد درخواست‌های HTTP در اینجا اساساً به معنای کاهش تعداد فایل‌هایی است که سرور باید بازیابی کند و به مرورگر کاربر ارسال کند. این به کاهش مقدار داده های منتقل شده و کاهش بار روی سرور شما کمک می کند و همچنین رندر و ساخت صفحه را برای مرورگر آسان تر می کند.

اگر قبلاً تمام نکاتی را که در بالا ذکر کردیم پیاده‌سازی کرده‌اید، در حال حاضر مقدار زیادی از درخواست‌های غیر ضروری HTTP را حذف می‌کنید. این شامل استفاده از افزونه‌ها و اسکریپت‌های کمتر، از جمله فایل‌های رسانه‌ای کمتر، پیاده‌سازی راه‌حل حافظه پنهان و استفاده از CDN برای ارائه محتوای ثابت است.

در حال تکمیل

تبریک می‌گویم که تا این حد به این پست رسیدید! امیدواریم این پست برای افزایش سرعت وب سایت وردپرسی شما مفید باشد. ما می دانیم که اطلاعات زیادی در اینجا وجود دارد، بنابراین برای پردازش و هضم آن زمان بگذارید.

با اجرای تکنیک‌ها و بهترین شیوه‌های پیشنهادی ما، در راه ساختن یک وب‌سایت سریع و سریع خواهید بود! فراموش نکنید که تغییراتی را که ایجاد می کنید مستند کنید و تأثیر آن را بر حضور جستجوی وب سایت، ترافیک ارگانیک و همچنین عملکرد کلی وب سایت خود ارزیابی کنید.

وقتی هر میلی‌ثانیه می‌تواند بین خرید یا خروج بازدیدکننده تفاوت ایجاد کند، همیشه فضای بیشتری برای بهینه‌سازی عملکرد وجود دارد. ما مرتباً تنظیمات و پیکربندی هاست، CDN، افزونه‌ها و موضوع خود را بررسی می‌کنیم – و شما نیز باید همینطور.

توصیه خوبی برای افزایش سرعت وردپرس یا سایر ابزارهای سرعت سایت دارید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

منابع بیشتر برای کمک به افزایش سرعت وب سایت وردپرس خود

این مقالات و مستندات می توانند اطلاعات بیشتری در مورد بهینه سازی سرعت وب سایت ارائه دهند. بخوانید!

آخرین اما نه مهم ، یک منبع اطلاعاتی باورنکردنی: .g4de7c58b88_0_0″>سرعت صفحه اسلاید Jono در سایت از یک سخنرانی در SMXL Milan.

بیشتر بخوانید: چرا هر وب‌سایتی به Yoast SEO نیاز دارد »

در ادامه!

 • WordCamp Cebu 2023

  رویداد

  WordCamp Cebu 2023< /h3>

  11 فوریه 2023


  تیم Yoast شرکت می کند، سازماندهی می کند، صحبت می کند، حمایت مالی می کند، داوطلب می شود، Yoast Booth WordCamp Cebu 2023، روی آن کلیک کنید تا ببینید آیا ما آنجا خواهیم بود، چه کسی آنجا خواهد بود و بیشتر!

  ببینید کجا می توانید ما را در ادامه پیدا کنید »

 • Yoast SEO news webinar – February 28, 2023

  وبینار SEO

  وبینار خبری Yoast SEO – 28 فوریه 2023< /a>


  28 فوریه 2023


  رئیس سئوی ما، جونو آلدرسون، شما را در مورد هر اتفاقی که در دنیای سئو و وردپرس رخ می‌دهد، به‌روز نگه می‌دارد.

  همه وبینارهای Yoast SEO »

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا