انگیزشی

درباره کسپر فابر چه می‌دانید؟

با مدیر فنی یاهو، آقای فرزاد ناظم آشنا شدیم، امروز یکی دیگر از افراد موفق دنیا را به شما معرفی می‌کنیم. با کسپر فابر که برند او یعنی “فابر کستل” یکی از معروف‌ترین ها در حوزه اوازم التحریر در دنیا معروف است آشنا می‎‌شویم. با مجله تودی همراه باشید.

زندگی نامه

کسپر فابر کابینت سازی در نورمبرگ آلمان بود که در سال ۱۷۶۱ شروع به سرمایه گذاری در حوزه تولید انوع مداد کرد که موفق شد تا ۵ نسل آن را به یک کسب و کار خانوادگی بدل کند. کسب و کار وی بعد از ۸۹ سال، یعنی در سال ۱۸۵۰ رونق گرفت. لوتار فون فابر که به عنوان نسل چهار از خانواده فابیرها شناخته می‌شود و در آن زمان ریاست این کسب و کار را به عهده داشت، توانست مداد شش ضلعی بساز و آن را با برند A.W.FABER به ثبت برساند که پس از آن مدادها وارد ایالت متحده نیز شدند.

در بازه زمانی شش سال، یعنی از سال ۱۸۴۹ تا ۱۸۵۵ توانستند شعبه‌های در شهرهای مختلفی نظیر: پاریس، لندن و نیویورک راه‌اندازی کنند و تا ۲۰ سال بعد نیز شعبات خود را تا سن‎‌پنرزبورگ و وین نیز گسترش دادند. خانواده کسپر فابر در مرز آلمان شرقی و غربی کارخانه‌ای به منظور تولید خط‌کش‌های مهندسی راه انداختند که با تلاش‌های لوتار – نتیجه بزرگ کسپر – به کارخانه‌ای بین‌المللی در عرضه محصولاتی جدید بدل شد.

درباره کسپر فابر چه می‌دانید؟

در سال ۱۹۰۰ نوه‌ی لوتار با کوچک‌ترین فرزند یکی از کنت‌های کستل ازدواج کرد و بعد از سرمایه‌گذاری بر روی کارخانه نام آن را به فابر-کستل تغییر دادند. در آن دوره خانواده کستل‌ها کنت‌های امپراتوری رم را منتصب می‌کردند. یک سال بعد در سال ۱۹۰۱ نشان موروثی پرنس را از شاهزاده باواریا دریافت کردند و نام آن‌‌ها به “کنت الکاندر فردریش لوتار ون کستل رودهن هورن” و “بارونس اوتیلی ون فابر” تغییر کرد و توانستند خانواده فابر – کستل را تشکیل دهند. کسب و کاری که کسپر فابر شروع کرده بود در سال ۱۹۰۵ به سرعت با تولید مدادهایی با کیفیت خوب پیشرفت کرد.

مدادهایی که برای متمایز شدن از تولیدات رقبا با رنگ سبز زیتونی که نشانه‌ی رنگ لباس گر.هان قدیمی خودشان بود عرضه شد. این مدادها با نام “کستل ۹۰۰۰” به بازار عرضه شد و بسیار مورد استقبال همگان قرار گرفت. لوگویی که بر روی این مدادها قرار گرفته بود نشانه‌ای از دو شوالیه در حال جنگ بود که تا مدت‌ها بر روی جعبه این مداد‌ها مشاهده می‌شد.

پس از فوت الکساندر، پسر وی وارث کارخانه شد و ریاست آن را به دست گرفت و برای گسترش کسب و کار جدش، کسپر فابر ، در سال ۱۹۳۰ با کارخانه‌ای واقع در برزیل شریک شد. ۳۰ سال بعد در سال ۱۹۶۰، کارخانه‌هایی در پرو و استرالیا نیز تاسیس شدند. در اوایل دهه ۹۰ میلادی، لوگوی آن دو شوالیه به عنوان لوگوی اصلی کارخانه برگیزده شد. کارخانه واقع در برزیل مدادهایی چوبی تولید می‌کرد و شروع به ابداع لوازم و التحریر کرد. یکی از این محصولات که بین کودکان بسیار معروف شد، مداد رابط بود. این مداد شامل چند مداد کوچک بود که به یکدیگر متصل می‌شدند و مدادی بزرگتر را تشکیل می‌دادند.. این کارخانه بزرگ پس از مدتی از قلم‌هایی برای هنرمندان با مارک pitt رونمایی کرد.

این قلم‌ها اعلب توسط مانگای ژاپنی و کاریکاتوریست‌ها استفاده می‌شد. خصوصیت این قلم‌ها این بود که جوهر خارج شده از آن هم برای بایگانی مناسب بود و هم بدون اسید بود و همچنین دارای رنگ‌های زیبایی بود. خانواده کسپر فابر که توسعه دهنده این کسب و کار موفق بودند تا مدت‌ها تولید کننده اصلی خط‌کش‌های مهندسی شناخته می‌شدند و هم اکنون یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های لوازم التحریر به شمار می‌روند. فابر کاستل ۱۴ کارخانه و ۲۰ مرکز اصلی فروش در آسیا، اروپا، آمریکا و استرالیا دارد و در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا نیروی کار دارد. این کارخانه اکثر محصولات خود را در برزیل تولید می‌کند.

درمورد فرزاد ناظم چه می‌دانید؟

برچسب ها

امیرحسین ترابیان

برنامه نویس سایت، توسعه دهنده وردپرس و متخصص تولید محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن