قانون جذب در موفقیت

قانون جذب در موفقیت

همواره افراد، موقعیت ها و رخدادهایی را که سازگار با افکار مسلط شما هستند، به درون زندگی خود جذب کنید. این یکی از قوانین بزرگی است که بیشتر موفقیت و شکست در تجارت وزندگی شخصی را توضیح می دهد

با ادامه مقالات از سری کتاب های 100 قانون بی چون چرای موفقیت نوشته برایان تریسی  به قانون جذب در موفقیت رسیدیم

با تودی همراه باشید:

شما یک آهن ربای زنده هستید

در مدارس مذهبی یونان باستان (۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح) نیز این قانون نوشته شده بود.  قانون جذب به قدری قدرتمند، نافذ و فراگیر است که هر آنچه را که انجام می دهید و می گویید یا حتی فکر و احساس می کنید، تحت تأثیر قرار می دهد.

به دلیل طرز فکر و شخصیت خود، تمام چیزهایی را که در زندگی به دست آورده اید، به سوی خود جذب کرده اید. شما می توانید زندگی تان را تغییر دهید، زیرا می توانید طرز فکرتان را تغییر دهید. شما می توانید آنچه را که هستید تغییر دهید. حتما این ضرب المثل را شنیده اید که می گوید: «کبوتر با کبوترباز با باز»، «دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید» یا «هر چه را که بخواهی، تو را می خواهد».

اینها روش هایی برای قانون جذب هستند.آنها مانند نیروی ذهنی هستند که با نور در حرکت اند. به قدری نازک هستند که می توانند از میان هر مانعی عبور کن همین دلیل است که گاهی اوقات درباره شخصی که در مسافت بسیار دوری دارد فکر می کنید و لحظه ای بعد تلفن زنگ می زند و همان شخص پشت خط تان منتظر شماست. در آن لحظه که در مورد آن شخص فکر می کردید، افکار شما با او ارتباط برقرار کرده است.

آلت موسیقی در سازمان

آلت موسیقی جذب در سازمان ها

شرکت ها به گونه ای محصولات، روند کاری، خدمات و شیوه های تجاری خود را توسعه می دهند تا گروهی از مشتریان، کارمندان، مسئولین تدارکات، سرمایه داران و شرایطی را که سازگار با افکار سازمانی است به خود جذب کنند. این امر به گونه ای است که گویی هر عضو در بیرون و درون سازمان همانند یک آلت موسیقی هستند. آنها در کنار هم یک ارکستر سمفونی بزرگی را تشکیل می دهند. همه باهم در حال نواختن هستند که فعالیت های شما در تجارت وزندگی تان را ایجاد می کنند.

هرگاه در هر سازمانی اوضاع به خوبی پیش نرفت، سریع ترین راه برای ایجاد تغییر، آوردن شخص جدیدی است تا راه و روش فکر و احساس افراد در مورد خود و آنچه انجام می دهند را تغییر دهد. ارزش ها و بینش ها و استراتژیها و سیاستهای جدید در برابر مشتریان و یکدیگر، تغییرات سریع و چشمگیری را به همراه می آورد.

چگونه می توانید قانون جذب را سریعا به کاربنديد:
  1. در یک پروسه قاطع به تحلیل از خود و خودنگری بپردازید. به دقت به دنیای اطراف خود بنگرید که چگونه با فکر شما سازگاری دارد. برای تمام چیزهای خوب در زندگی تان اعتبار کسب کنید. آنها وجود دارند نه به خاطر اینکه شما آنها را به سوی خود جذب کرده اید. سپس نگاهی به اطراف خود و آن چیزهایی را که دوست ندارید بیندازید و برای آنها نیز مسئولیت کاملی به عهده بگیرید آنها به خاطر بعضی نقص ها در طرز تفکرات شما برای شما وجود دارند.
  2.  به خود بنگرید و از خود بپرسید: «در درون من چیست که باعث به وجود آمدن این موقعیت شده.» به عنوان یک اصل اساسی وانمود کنید که معمار زندگی و سرنوشت خود هستید. اگر که می خواهید برخی جنبه های زندگی تان را تغییر و بهبود بخشید.