شبکه‌های اجتماعی

بهترین زمان انتشار پست شبکه‌های اجتماعی در سال 2020

زمان انتشار پست در اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و...

دستیابی به مخاطبان زیاد و هدفمند تنها با برنامه ریزی و تحقیق صورت می‌گیرد که در بخش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به طور کامل به آن پرداختیم حال در این بخش قصد داریم برای شما بهترین زمان در اشتراک گذاری و انتشار پست را بازگو کنیم پس با مجله تودی همراه باشید.

برای یافتن بهترین زمان برای انتشار پست تحقیق است تا بررسی کنید چه استراتژی برای شما مناسب‌تر است اما برای شروع به تحقیق در این موضوع ابتدا باید به سه سوال کلی پاسخ دهید:

  • بازار هدف شما کدام منطقه است؟

مخاطبان شما بسته به منطقه و کشور محل سکونتشان می‌توانند دارای منطقه زمانی متفاوت باشند پس اگر در حال شروع برنامه‌ریزی برای کسب و کار خود هستید این موضوع را مد نظر قرار دهید.

  • هر شبکه اجتماعی چه نوع مخاطبانی دارد؟

مخاطبان در اینستاگرام با مخاطبان فعال در لینکدین متفاوت است مشخص کردن مخاطبان خود به شما کمک می‌کند تا استراتژی خود را بهتر دنبال کنید.

  • بیشترین تعامل چه زمانی است؟

باید ببینید که بهترین زمان برای انتشار محتوا چه زمانی است تعداد مخاطب لزوماً به معنای تعامل بیشتر نمی‌باشد.

این موضوع که دقیقا بگوییم بهترین زمان برای انتشار و اشتراک گذاری پپست چه زمانی است مویسر نیست و این موضوع بسته به نوع کسب و کار، مخاطبان متفاوت است پس بهترین کار تحقیق است.

پست گذاری در شبکه‌های اجتماعی کاری نسبتا ساده است اما به دست آوردن زمان مناسب جهت انتشار پست شاید کمی سخت باشد.

بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام

ایسنتاگرام بهترین انتخاب برای تاثیر گذاری برپایه تولید محتوای تصویری می‌باشد که در ایران با حدود 44 میلیون مخاطب یکی از پرطرفدار ترین شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.

بر اساس گزارش Hubspot بهترین زمان برای انتشار محتوای تصویری در این شبکه اجتماعی بین 1 الی 5 بعد از ظهر می‌باشد

از طرفی انتشار پست ویدیویی از ساعت 9 شب تا 8 صبح پر طرفدار تر می‌باشد.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که با توجه به الگوریتم اینستاگرام محتوای تولیدی شما نیز بسیار مهم است و در صورت تولید محتوای مناسب می‌توانید پیشرفت کنید.

بهترین زمان برای انتشار پست در تلگرام

تلگرام پیامرسانی فراموش نشدنی برای ما ایرانی ها می‌باشد که حتی با وجود فیلترینگ نیز دست از آن نمی‌کشیم با حدود 47 میلیون مخاطب در ایران در حال فعالیت است، این شبکه‌ اجتماعی که در سال گذشته پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در کشور بود با یک پله سقوط پس از اینستاگرام در جایگاه دوم قرار دارد.

ایرانی‌ها در تلگرام  روزانه 3 میلیون محتوا تولید می‌کنند به طوری که در هر کانل فعال به طور متوسط 13 پست منتشر می‍شود.

درک بهترین زمان در تلگرام کمی دشوار است اما می‌توان گفت بدترین زمان‌ها برای انتشار ساعت 12 شب تا 10 صبح می‌باشد.

بهترین زمان برای انتشار پست در لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین با سرعت رشدی زیاد به طوری که در هر ثانیه دو پروفایل جدید ساخته می‌شوند در حال رشد است و بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد، در این شبکه اجتماعی که بر مبنای کسب و کار است یک بستر حرفه‌ای برای استخدام و کسب و کارهاست.

در این شبکه‌ی اجتماعی 5 شنبه بهترین زمان برای انتشار پست می‌باشد.

از طرفی ارسال محتوا در ساعات اولیه روز بسیار موثر و مفید می‌باشد.

بهترین زمان برای انتشار پست در فیسبوک

از آنجایی که این شبکه اجتماعی محبوب در ایران مسدود است و امکان انتشار پست در این شبکه با ip ایران  میسر نیست نمی توان به طور دقیق زمان مشخص را برای انتشار بیان کرد اما بر اساس تجربیات خود بهترین زمان در انتشار ساعاتی بین 11 الی 15 می‌باشد.

بهترین زمان برای انتشار پست در توئیتر

در توئیتر نیز دقیقا مانند فیسبوک مشکلات مسدود بودن مطرح است با با توجه به حجم بیشتر مخاطبان ایرانی بررسی دقیق راحت تر است در این شبکه اجتماعی انتشار محتوا در همه زمان‌ها می‌تواند بازخورد مناسبی در برداشته باشد اما اگر بهترین زمان را برای آن قصد دارید کشف کنید ساعات پایانی شب بهترین زمان برای انتشار می‌باشد.

همانطور که میدانید رسیدن به بهترین زمان پست برای هر کسب و کار بنا به نوع آن متفاوت است اما اگر تمایل دارید در همه این شبکه‌های اجتماعی فعالیتی قدرتمند داشته باشید با ما در تودی تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا