سازگاری در موفقیت

 قانون سازگاری در موفقیت

دنیای بیرون شما انعکاسی از جهان درون شماست و با اصول اصلی فکری شما سازگاری دارد. این یک اصل استثنایی است.

با ادامه مقالات از سری کتاب های 100 قانون بی چون چرای موفقیت نوشته برایان تریسی  به قانون سازگاری در موفقیت رسیدیم

با تودی همراه باشید:

اصل سازگاری

این اصل، خوشحالی و ناراحتی، موفقیت و شکست و شکوه و حقارت در زندگی را توضیح می دهد. برایان تریسی در ادامه می گوید: پس از سالها مطالعه در این بخش، هنوز هم از قدرت قانون سازگاری می ترسم، گویا ایستاده ام و به عظمت و هیبت «گرند کنیون (Grand Canyon)» که تنگه بسیار بزرگ و عمیق در جنوب غربی آمریکاست می نگرم.

فقط فکر کن! دنیای بیرون شما به هر طریقی جهان درون شمارا منعکس می کند. تا هنگامی که با درون شما سازگاری داشته باشد، در دراز مدت هیچ اتفاقی نمی افتد. اگر می خواهید هر چیزی در زندگی تان را تغییر و بهبود دهید، باید با تغییر جنبه های درونی ذهنتان شروع کنید. گاهی اوقات این سازگاری «تعادل ذهنی» نامیده می شود.

وظیفه بزرگ شما در زندگی خلق تعادل ذهنی از آنچه می خواهید در دنیای بیرون تجربه کنید، می باشد. حقیقت این است که شما تا زمانی که این تعادل ذهنی را در درونتان خلق نکرده اید، نمی توانید به اهداف دنیای درونی خود برسید. گویا زندگی تان یک آیینه ۳۶۰ درجه است. هر جا که می نگرید، آنجا هستید. به عنوان مثال، روابط شما همیشه شخصیتی را که در درونتان وجود دارد، منعکس می کند. اندیشه، سلامتی و وضعیت مادی شما انعکاسی است از آنچه اکثر اوقات در مورد آن فکر می کنید.

تغییر

تغییر خود،تغییر جهان

پذیرفتن این موضوع برای اکثر افراد مشکل است. بیشتر مردم فکر می کنند که مشکلاتشان در زندگی توسط افراد دیگر و شرایط بیرونی به وجود می آید. آنها از اینکه گفته شوند که معمار آنچه در زندگی تان اتفاق می افتد، خودتان هستید، شوکه شده و عصبانی می شوند. آنها می خواهند جهان تغییر کند، اما نمی خواهند خودشان را تغییر دهند.

قانون سازگاری یک اصل اساسی در تمام ادیان و مکاتب فکری است. این واقعا خبر خوبی است. کلیدی برای آزادی و خوشبختی شخصی است و نیز راهی طولانی جهت موفقیت و رضایت به شمار می رود. با این وجود، زمانی که فکر خود را کاملا کنترل می کنید، همه جنبه های دیگر در زندگی تان را نیز تحت کنترل خود در می آورید. بافکر و صحبت کردن در مورد آنچه می خواهید و با فکر نکردن و حرف انزدن در مورد آنچه نمی خواهید، در حقیقت معمار سرنوشت خود می شوید.

چگونه می توانید این قانون را سریعا به کار بندید؟
  1.  به اطراف خود بنگرید به عنوان مثال، به مکان هایی که دنیای بیرون شما انعکاسی است از جهان درون فکر، احساس و ایمان شما. چگونه موقعیت فعلی در تجارت یا حرفه شما، پاک ترین اعتقادات و افکارتان را در برابر شرکت، همکاران، محصولات و خدمات مشتریان و اهدافتان منعکس می کند؟ صادق باشید.
  2. همین امروز ایجاد آگاهی و تعادل ذهنی در زندگی درونی خود را که می خواهید در بیرون از آن لذت ببرید، شروع کنید.تصور کنید که تجارت و حرفه شما در هر جنبه ای کامل بوده. به چه تغییراتی در طرز تفکر خود نیاز دارید تا جهان درونتان را طوری تنظیم کنید که با تجربیاتی که در دنیای بیرون می خواهید، سازگاری داشته

باشد.

اگر طرز فکر خود را تغییر دهید، روش زندگی خود را تغییر می دهید. از آنجا که هیچ محدودیتی برای تفکر بهتر شما وجود ندارد، هیچ محدودیتی نیز برای زندگی بهتر شما وجود ندارد. همه چیز بستگی به خود شما دارد.